AIDA Recruitment įkūrėjas, Antanas, konferencijoje „DI rektorius versle“ pasakoja apie kandidatų patirtį automatizuoto interviu metu
Pamenate paskutinį savo darbo pokalbį? Tikriausiai atrankų specialistas su jumis derino susitikimo laiką, detales aptarėte el. paštu ar telefono skambučiu, tuomet atsakingai tam pokalbiui ruošėtės, jo metu gavote tikėtinų (ir ne visai) klausimų, o po to laukėte to lemtingo atsakymo. Dabar įsivaizduokite šį procesą taip: pamatote darbo skelbimą, spaudžiate nuorodą ir iš karto prisijungiate prie automatizuoto darbo pokalbio, kurį veda ne kas kitas, o virtualus asistentas.
Nors tai gali skambėti kaip scena iš fantastinio filmo, tačiau darbuotojų atrankos kompanija „AIDA Recruitment“ jau senokai kandidatams suteikia galimybę į pageidaujamą darbo poziciją aplikuoti naudojant pažangų įrankį „TeamFill“. Tai darbo pokalbių platforma, kuri veikia kaip nuotolinis atrankų specialistas, užtikrinantis greitą ir sklandų interviu procesą.
El. paštu gavus specialiai sugeneruotą nuorodą ir ją paspaudus, iš karto patenkama į darbo interviu aplinką, kur, atsakius į klausimus, įrašą galima peržiūrėti (reikia atrankų specialisto leidimo), o, jei rezultatas netenkina – jį galima pakartoti neribotą kiekį kartų. Platformoje įrašius vaizdo interviu, žinutę apie (ne)atitikimą reikalavimams kandidatas gauna beveik iš karto, tad ir atsakymo iš atrankos specialisto nereikia laukti.
Agentūroje „AIDA Recruitment“ net 50 proc. aplikuojančių kandidatų renkasi interviu darbo pokalbių platformoje „TeamFill“, tad verta panagrinėti, kokias didžiausias vertes ir trūkumus įvardija specialistai, kandidatuodami į trokštamas darbo pozicijas.
Galimybė jungtis bet kada ir bet kur
Kandidatai, jau išbandę automatizuotą interviu, vieną iš esminių privalumų pažymi dalyvavimą darbo pokalbyje jiems patogiu metu ir iš bet kurios pasaulio vietos. Jiems taip pat aktualu tai, kad interviu klausimai yra standartizuoti visiems tos pozicijos kandidatams ir yra orientuoti į darbo skelbimo aprašymą, todėl kandidatai jaučiasi geriau pasiruošę pokalbiui ir išlieka ramūs interviu metu, nes nepatogūs ar šališki klausimai neužduodami.
Viktorija, administratorė: „Video interviu yra labai patogus, nes buvo galima jį atlikti bet kuriuo metu, iš namų ir greitai. Galbūt šiek tiek neįprasta šnekėti į ekraną, o ne su gyvu žmogumi, bet šiaip tikrai patiko.“
Tomas, IT specialistas: „Viskas puiku, automatizuotas interviu taip pat labai patogus būdas, pirmą kartą teko susidurti, tiesą pasakius. O ir šiaip vertinu viską labai gerai, nes dar papildomai pasiūlėte kandidatūrą į kitą poziciją.“
Robertas, programuotojas: „Atrankos procesas su automatizuotu interviu man pasirodė inovatyvus ir patogus. Tai leido man paruošti atsakymus nejaučiant didelio spaudimo, kuris būdingas tiesioginiams pokalbiams, ir tuo pačiu metu suteikė galimybę aiškiai išdėstyti savo mintis. Manau, kad ši sistema yra labai efektyvi, ypač pradinėse atrankos stadijose.“
Dovilė, tekstų kūrėja: „Kalbant apie komunikaciją, esu labai patenkinta. Visos žinutės buvo aiškios, informatyvios ir laiku pateiktos. Jautėsi, kad „AIDA Recruitment“ komanda yra labai profesionali ir rūpinasi tiek klientų, tiek kandidatų patirtimi.“
Nerimauja dėl duomenų apsaugos ir robotų
Nors dauguma kandidatų mato puikią galimybę prisistatyti inovatyviu būdu, tačiau taip pat įžvelgia ir kai kurių trūkumų: vieniems kyla klausimai dėl duomenų apsaugos, kiti nenori kalbėti su robotu, o tretiems kyla iššūkių dėl klausimų suformuluotų anglų kalba.
Jonas, IT sistemų priežiūros specialistas: „Atrodo nepatikimai, visą gyvenimą turėjau gyvus arba „online“ pokalbius, kurių be sutikimo nebuvo galima įrašyti. Be to, neaiškus atidavimo ir naudojimo procesas po video įrašymo.“
Kaip užtikriname duomenų saugumą? „AIDA Recruitment“ agentūroje visapusiškai saugome kandidatų asmens duomenis dvejus metus nuo video interviu įrašymo, taikydami aukštus duomenų apsaugos standartus. Daugiau informacijos apie tai rasite mūsų privatumo politikoje . Jei kandidatas nori panaikinti savo duomenis anksčiau, jis gali kreiptis el. paštu info@aidaprojektai.lt.
Gerda, komunikacijos specialistė: „Manau, kad tai labai nemaloni patirtis, nors techniškai, suprantama, gal jums patogiau. Tačiau kamera niekada neparodys tikrojo realaus žmogaus vaizdo, jausmo. Taip pat, kai kurie žmonės turi kameros baimę ir filmavimo metu pasikeičia vien dėl tos baimės. Aš dirbu radijuje, dėl to man kiek lengviau prieš kamerą. Nepasiduokime robotams 100 proc., pasilikime žmogiškus ryšius.“
Kokią alternatyvą siūlome? Dirbtinis intelektas tik optimizuoja darbuotojų atrankos procesą, o galutinį sprendimą priima žmogus. Be to, kandidatai visada gali rinktis ir tradicinį aplikavimo būdą – asmeninį pokalbį su personalo atrankos specialistu.
Karolis, parduotuvės konsultantas: „Nepatiko, kad visi klausimai pateikti anglų kalba, būčiau norėjęs atsakyti lietuviškai, išsamiau. Darbe užsienio kalbos nereikia.“
Kokia kalba atsakyti į klausimus? Jei pozicijai, į kurią kandidatuojate, reikalingos anglų kalbos žinios, tuomet ir į interviu klausimus atsakykite angliškai. Jei tai pozicija, kuriai užtenka lietuvių kalbos, į klausimus atsakykite savo gimtąja kalba, net jei platformoje jie pateikiami anglų kalba.
Monika, vadybininkė: „Gavau atsakymą iš atrankų specialisto, bet jis netyčia nukeliavo į „spam‘ą“. Dėl to pavėlavau atsakyti ir praradau galimybę dalyvauti interviu.“
Ką daryti, kai laiškas nueina į šlamšto aplanką? Jei niekaip nesulaukiate laiško iš mūsų atrankų specialisto (o taip nebūna!), patikrinkite savo šlamšto aplanką. Jei jūsų laiškas pateko, ten, pažymėkite jį kaip „ne šlamštą“, kad ateityje jis pasiektų jus reikiamame aplanke.
Comentários