top of page

Kaip darbo pokalbių platformos skatina lygybę ir įvairovę darbe?


Pokalbių platforma skatinka lygybę ir įvairovę darbe
Pokalbių platforma skatina lygybę ir įvairovę darbe

Jei esate buvę tiek kandidato, tiek įdarbinimo vadovo vietoje, tikriausiai, vertinate vaizdo pokalbių privalumus. Šie pokalbiai leidžia patogiu būdu prisistatyti specialistams, o organizacijoms geriau pažinti žmogų, slypintį už gyvenimo aprašymo. Naudojant vaizdo technologijas, personalo atrankos procesas gali sutrumpėti net 80 proc., o tinkamo specialisto suradimo laikas sumažėja 57 proc.* Tačiau yra dar viena vaizdo pokalbių nauda, kuri dažnai lieka nepastebėta – tai įtraukesnis ir įvairesnis įdarbinimo procesas


Kandidatų paieškos ir atrankos procese vaizdo įrašus galima naudoti visą įdarbinimo laikotarpį. Pradedant nuo pirminio automatizuoto vaizdo interviu, kai kandidatas atsako į iš anksto suformuluotus klausimus, iki tradicinio nuotolinio interviu – tiesioginio vaizdo pokalbio su atrankos specialistu. Tai leidžia lengviau užtikrinti lygybę ir įvairovę, nes visi kandidatai turi vienodas galimybes atsiskleisti ir būti vertinami objektyviai. Galutiniame etape, kai video įrašai peržiūrimi ir daromos išvados, personalo specialistai gali objektyviau vertinti kandidatų atsakymus, taip sumažinant šališkumo riziką.


Šis būdas atveria galimybes susipažinti su įvairesniais kandidatais: nuo ką tik užsienyje studijas baigusių jaunuolių iki darbo pozicijos senbuvių. Kandidato prisistatymas vaizdo formatu gerokai pranoksta formalų gyvenimo aprašymą ir padeda suprasti, koks žmogus yra iš tikrųjų, ar jis atitinka įmonės kultūrą bei nuostatas, kokią pridėtinę vertę kompanijai gali sukurti. Pakalbėkime apie tai, kaip technologijomis grįsti sprendimai skatina įtraukesnį ir įvairesnį įdarbinimo procesą.


Nuoseklumas ir nešališkas kandidatų vertinima


Personalo atrankos specialisto darbe nuoseklumas ir nešališkas kandidatų vertinimas yra itin svarbūs. Žinoma, profesionalai naudojasi klausimų scenarijais, kruopščiai laikosi pokalbių telefonu taisyklių, dalyvauja mokymuose ir nuolat atnaujina žinias, tačiau net ir jiems koją gali pakišti išankstinės nuostatos tam tikro amžiaus, tautybės ar lyties atžvilgiu. Pavyzdžiui, įprasta manyti, kad inžinieriaus poziciją gamykloje geriausiai atstovaus vidutinio amžiaus vyras. Bet ar tikrai?


Automatizuoti vaizdo pokalbiai užtikrina, kad kandidatams užduodami lygiai tie patys klausimai, todėl jiems taikomos vienodos sąlygos. Tokį rezultatą sunku pasiekti pokalbių telefonu metu ar susitikus gyvai, kai klausėjai gali nesąmoningai daryti tam tikrus vertinimus ir prielaidas, kartais net patys to nesuvokdami.


Automatizuoti vaizdo pokalbiai taip pat leidžia personalo atrankų specialistams kandidatus vertinti savo tempu – neskubant ir nesiblaškant. Taip sukuriama erdvė sąmoningam mąstymui – įrašytas darbo pokalbis nuosekliai peržiūrimas, įvertinamas, užsirašomos pastabos ir priimami apgalvoti sprendimai.


Svarbu ir tai, kad, įrašius vaizdo pokalbius, į vertinimo procesą galima įtraukti ir kitus įdarbinimo specialistus. Daugiau akių reiškia, kad atsakomybė už vertinimą atitenka ir daugiau specialistų, todėl asmeniniai išankstiniai nusistatymai čia turi mažesnę įtaką. Be to, tai suteikia galimybę į vertinimo procesą įtraukti žmones, kurie negalėjo dalyvauti atrankos procese gyvai.


Vaizdo pokalbiai didina prieinamumą


Dauguma žmonių yra susidūrę su nepatogia situacija, kai darbo metu tenka vaikščioti į darbo pokalbius arba dalyvauti juose nuotoliniu būdu. Ne visiems kandidatams asmeniniai ar telefoniniai interviu yra prieinami dėl daugelio priežasčių – atstumo, įtempto darbo grafiko, fizinės negalios. Tai mažina potencialių specialistų ratą ir blogina įdarbinimo kokybę.


Automatizuotų vaizdo pokalbių platformos, tokios kaip „TeamFill“, leidžia kandidatams dalyvauti pokalbyje jiems patogiu metu ir iš bet kurios pasaulio vietos. Pasitelkę specialią programinę įrangą, jie gali naudotis didesniais mygtukais, pagalbos meniu, papildomomis garso funkcijomis ir su ekrano skaitytuvais suderinamu turiniu. Pažangios vaizdo pokalbių technologijos taip pat siūlo dirbtinio intelekto vertimą ir transkripciją, todėl kandidatai gali dalyvauti pokalbyje ta kalba, kuri jiems yra patogiausia.


Svarbu pažymėti, kad vaizdo pokalbiams reikia tam tikro techninio išprusimo ir gebėjimų lygio. Kandidatai, kurie nėra technologiškai raštingi arba neturi tinkamos prieigos, interneto ryšio, gali susidurti su sunkumais, kurie sumažina jų galimybes aplikuoti į norimą poziciją, todėl atrankos kompanijoms ar specialistams būtina padėti kandidatams ir šiame etape.

Naudokite paprastą, intuityvią platformą, tokią kaip „TeamFill“, su lengvai prieinamomis funkcijomis ir integruota pagalba, kuri padėtų kandidatams sklandžiai įveikti visą atrankos procesą. Sukurkite D.U.K. (dažnai užduodamų klausimų) skiltį savo svetainėje, atsakykite į visus klausimus ir pateikite alternatyvų, jei pirminis vaizdo pokalbis nepavyktų. Kai kandidatai ir organizacijos žino, ko tikėtis, tai garantuoja didesnį įtraukumą, įvairovę ir lygias galimybes atrankos procese.


*Šaltinis: iCIMS Blog
 


Pradėkite naują karjeros etapą:


Ar ieškote naujų karjeros galimybių? Peržiūrėkite mūsų darbo pasiūlymus ir išsiskirkite iš minios su dirbtinio intelekto pagalba. Raskite norimą darbą ir pradėkite naują etapą savo karjeroje.


Modernizuokite atrankų strategiją:


Ar esate įmonė, kuri ieško aukščiausios klasės specialistų? Modernizuokite atrankų procesą, pasitelkdami dirbtinį intelektą. Rezervuokite nemokamą pradinę konsultaciją su mūsų atrankų ekspertais ir sužinokite, kokie inovatyvūs sprendimai egzistuoja rinkoje jau dabar.


Comments


bottom of page