Pirmasis tyrimas apie personalo atrankų automatizavimą Baltijos šalyse
Ar verslas jau atrado dirbtinio intelekto naudą ir pritaiko ją personalų atrankų automatizavime? O gal apie tai nenori girdėti apskritai? Inicijavome pirmąjį tokio pobūdžio tyrimą, kuriame apklausime virš 100 Lietuvos, Latvijos, Estijos technologinio sektoriaus įmonių ir atskleisime personalo atrankų automatizavimo tendencijas Baltijos šalyse.
Siekiame išsiaiškinti, ar įmonės išnaudoja naujai atsiradusias technologines galimybes ir kokia šiuo metu yra situacija rinkoje. Matuosime rinkos temperatūrą ir pasidalinsime aktualiomis tyrimo išvadomis.
Kodėl atlikome šį tyrimą?
Esame „AIDA projektai“, įmonė, vystanti keletą su personalo atranka susijusių projektų. Agentūra „AIDA Recruitment“ pirmoji Lietuvoje pritaikė šiuolaikines technologijas ir dirbtinį intelektą darbuotojų paieškai ir atrankai. Taip pat, sukūrėme inovatyvią darbo pokalbių platformą „TeamFill“, kuri leidžia supaprastinti kandidatų atranką ir sumažinti administracinę naštą, ieškant talentų Lietuvoje ir užsienyje.
Būdami personalo atrankų ekspertai, nuolat analizuojame rinkos tendencijas ir pastebime, kad kandidatų atrankos procesuose vis dar dominuoja rutininės, daug rankinio darbo reikalaujančios užduotys. Nors technologijų potencialas šioje srityje – didžiulis, išsamių tyrimų apie jų pritaikymą Baltijos regione praktiškai nėra.
Nusprendėme atlikti išsamų tyrimą, kurio tikslas – atskleisti realią situaciją įmonėse: ar jos jau taiko šiuolaikines technologijas personalo atrankose, kokie jų artimiausi planai ir lūkesčiai. Siekiame suprasti, ar organizacijos mato dirbtinio intelekto ir automatizacijos potencialą, ieško efektyvesnių sprendimų ir yra pasirengusios optimizuoti savo atrankos procesus ir nubrėžti gaires visam sektoriui.
Antanas Giraitis, AIDA Recruitment įkūrėjas
6 pagrindiniai žingsniai personalo atrankų procese
Darbo skelbimo paruošimas ir sklaida
-
Darbo pozicijos aprašymo kūrimas
-
Darbo skelbimo viešinimas
-
Skelbimo platinimas įvairiuose kanaluose
Pokalbis ir vertinimas
-
Pirmasis darbo pokalbis
-
Kandidatų kompetencijų vertinimas
-
Kandidatų sąrašo sudarymas
Kandidatų pritraukimas ir pirminė atranka
-
Aktyvi kandidatų paieška
-
CV peržiūrėjimas ir atranka
-
Potencialių kandidatų sąrašo sudarymas
Galutinė atranka
-
Atrinktų kandidatų pristatymas vadovui
-
Galutinių pokalbių organizavimas
-
Sprendimo priėmimas
Pirminis kontaktas ir pokalbių planavimas
-
Kontaktavimas su kandidatais
-
Darbo pokalbių suderinimas
-
Pokalbių koordinavimas
Įdarbinimo procesas
-
Darbo pasiūlymo pateikimas
-
Sutarties pasirašymas
-
Naujo darbuotojo įvedimas į organizaciją
Kodėl svarbu automatizuoti atrankų proceso žingsnius?
Tradiciniai atrankos metodai reikalauja daug laiko ir žmogiškųjų resursų, tačiau technologijos atveria naujas galimybes efektyviau valdyti šiuos procesus. Šiandieninių kandidatų neriboja geografija – galima ieškoti ir kalbinti geriausius specialistus visame pasaulyje.
Be to, šiuolaikiniai kandidatai tikisi greitesnio ir paprastesnio atrankos proceso, o automatizacija leidžia ženkliai sutrumpinti atrankos trukmę ir pagerinti kandidatų patirtį.
Anksčiau tokie sprendimai atrodė neįmanomi, o dabar jie ne tik eliminuoja rutinines užduotis, bet ir leidžia pasiekti geresnius rezultatus su gerokai mažesniais resursais.
Ką apie personalo atrankų automatizavimą mano tyrimo dalyviai?
Suprantu, kad technologijos ir dirbtinis intelektas padeda tobulinti tam tikrus procesus, tačiau turėtume palikti erdvės ir žmogiškajam veiksniui, požiūriui ir gyvam bendravimui.
Ne visi kandidatai džiaugiasi automatizacija. Dalis teigia, kad jiems trūksta žmogiško bendravimo.
Automatizavimo įrankiai tikrai gali būti naudingi norint greičiau surasti tinkamą kandidatą. Pavyzdžiui, įrašant pokalbį, dirbtinis intelektas galėtų iš karto sukurti profesionalų kandidato aprašymą.
Būkite pirmi – gaukite išsamią rinkos apžvalgą
Registruokitės ir jau 2025 m. sausio mėn. gaukite pirmąjį personalo atrankų automatizacijos tyrimą Baltijos šalyse:
-
atlikto tyrimo apžvalga;
-
galimybė palyginti ir įsivertinti savo organizacijos darbuotojų paieškos ir atrankos procesą su technologinių įmonių sektoriaus tendencijomis;
-
tolimesnės gairės personalo atrankos procesų tobulinimui.