top of page

Nuotolinis darbo pokalbis: sklandžiai ir sėkmingai

Nuotolinis darbo pokalbis su atrankos specialistu ar darbdaviu gali būti lemiamamas kandidatuojant į norimą poziciją, todėl svarbu jam atsakingai pasiruošti.

Darbo pokalbyje dalyvaujanti moteris ir vyras, besikalbantys apie nuotolinio darbuotojų atrankos proceso pranašumus.

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui?

Nuotolinis darbo pokalbis beveik nesiskiria nuo įprasto fizinio, todėl atrankos specialistui ar darbdaviui parodykite tiek pat dėmesio, profesionalumo ir pasiruošimo kaip ir dalyvaujant gyvai. Paisykite darbo pokalbių etiketo, laikykitės susitarimų dėl laiko ir techninių detalių. Vėluoti į nuotolinį susitikimą taip pat neprofesionalu kaip ir į fizinį, tad skirkite laiko pasitikrinti ryšio priemones ir technines detales.

1.

Prieš pradėdami nuotolinį pokalbį, įspėkite artimuosius, kad būsite užsiėmęs, todėl namuose jums reikalinga tyla ir ramybė. Tai padės išvengti netikėtų trikdžių ar triukšmo pokalbio metu. Susikaupimas ir nesiblaškymas – didžiausi jūsų sąjungininkai.

4.

Aiški, konkreti ir suprantama kalba – raktas į sėkmingą darbo pokalbio baigtį. Tam, kad nesiblaškytumėte, prieš interviu apmąstykite galimus klausimus, kuriuos gali užduoti atrankos specialistas ar darbdavys ir pasiruoškite atsakymus į juos. Be to, nepamirškite ir savo klausimų įmonei apie siūlomą poziciją ar vidinę kultūrą.

2.

Techninės problemos darbo pokalbio metu gali sukelti nereikalingą stresą, todėl įsitikinkite, kad kompiuterio kamera ir mikrofonas veikia tinkamai. Rekomenduojame atlikti bandomąjį skambutį šeimos nariui ar draugui, kad patikrintumėte ryšį ir įvertintumėte, kaip atrodote ir ką matote ekrane.

5.

Išlikite ramus ir pasitikėkite savimi, nes tai svarbus veiksnys sėkmingam darbo pokalbiui. Įsivaizduokite, kad šis pokalbis yra puiki galimybė susipažinti su potencialiu darbdaviu ir pademonstruoti savo įgūdžius bei patirtį. Taip pat svarbu prisiminti, kad darbo interviu metu vertinamas ne tik jūs, bet ir jūs vertinate įmonę, ar ji atitinka jūsų lūkesčius ir poreikius.

3.

Dalykinė apranga ir tinkama darbo pokalbio aplinka ne tik suteiks pasitikėjimo savimi, bet ir bus įrodymas atrankos specialistui ar darbdaviui, kad gerbiate tiek save, tiek pokalbio dalyvių laiką bei pastangas. Pasirinkite neutralius, klasikinius rūbus ir ramią vietą su geru apšvietimu bei minimaliu triukšmu – taip dėmesys bus sutelktas į jūsų gebėjimus ir kvalifikaciją, o ne išorinius veiksnius.

6.

Darbo pokalbyje geriau vengti improvizacijų ir ateiti pasiruošus. Pirmiausia, įsigilinkite į siūlomą darbo poziciją, tuomet išsakykite savo motyvaciją, kodėl norite dirbti būtent šį darbą. Svarbiausia, parodykite, kad jūsų įgūdžiai ir patirtis atitinka darbo reikalavimus, pateikite konkrečius pavyzdžius. Tai sukurs įspūdį, kad esate pasiruošęs prisidėti prie įmonės sėkmės.

Klausimai ir atsakymai apie nuotolinį interviu darbo pokalbių platformoje „TeamFill“

 • What language should you use to answer interview questions?
  If the position you're applying for requires English proficiency, then answer the interview questions in English. If it's a position which requires any other language, feel free to respond to the questions in your native language, even if they are presented in English on the platform.
 • Why is the interview I'm participating in being recorded?
  The video interview you're participating in is recorded for two reasons. First, it's intended to collect preliminary information about your work experience and knowledge. Second, it's used solely for the internal recruitment process and potential employer and is not published anywhere. Moreover, such a video recording distinguishes you from other candidates, allows you to present yourself authentically, and creates a memorable first impression for the employer, so there's no need to worry.
 • What happens next, after the interview recording?
  After completing the remote interview stage, recruitment specialists carefully review your recording and the insights generated by artificial intelligence about your responses. They then pass on this information and their recommendations to the employer, who decides whether to invite you to the next stage. This could be a live second-stage interview or the completion of certain tasks related to the job nature.
 • Can the time of a remote interview be changed if plans change?
  Yes, if you need to arrange a new interview time, you can contact the recruitment specialist directly or opt for an automated video interview using the "TeamFill" platform. This option is highly flexible and convenient for candidates, as it allows them to start the interview at any time that suits them.
 • Can I do the video interview more than once?
  Yes, on the "TeamFill" platform, you have the opportunity to do the video interview as many times as you want. If you were not satisfied with your first attempt or think you could have done better, assess the mistakes and shortcomings you've made and start the interview over.
 • When can I expect feedback?
  If you participated in a remote job interview with a recruitment specialist, you can expect to receive a response within a week. Of course, there are times when it may take longer to receive information. When you record a video interview on the "TeamFill" platform, you will receive a message about compliance (or non-compliance) with the requirements (algorithms) almost immediately – it will detail what was lacking in your application for the chosen position and how your responses are evaluated by the platform's technological tools.
 • Why is it worth turning to a recruitment agency?
  By reaching out to an agency, a candidate can expect more attention and support, as well as receive more job offers. Moreover, recruitment agencies often offer free consultations on career development and other job search-related questions. We invite you to explore the success stories of candidates from "AIDA Recruitment" at their website.
 • What should I do if I can't connect to a remote interview or the "TeamFill" platform due to technical issues?
  First, we recommend trying to connect using a different internet browser or device. If that doesn't help, contact the consultant you have already communicated with, or directly reach out to the "AIDA Recruitment" administration at info@aidaprojektai.lt. Our team will be happy to assist you in resolving any technical difficulties that have arisen.
 • How do I find out which company my initial interview will be passed on to?
  Usually, "AIDA Recruitment" conducts confidential candidate selection (according to the company's decision). However, a company description is provided for each job posting so that you can better understand its operations. After the interview, if your data is passed on to the direct client, the company is also indicated to you so that you can familiarize yourself more closely with its activities.
 • Are my personal details safe if I send you my CV or participate in a video interview?
  Yes, all personal data you provide is stored in accordance with GDPR (General Data Protection Regulation) requirements. You can review our privacy policy here: https://www.aidarecruitment.com/privacy-policy
 • What does the link from an "AIDA Recruitment" consultant mean?
  It could be a link to the "TeamFill" interview platform – a tool designed for the initial screening of candidates, which allows you to conduct interviews at your convenience from anywhere in the world. Alternatively, it might be a link to the "Calendly" app, which facilitates scheduling a time slot for a discussion with a recruitment specialist, eliminating the need to exchange emails to arrange a potential meeting time.
 • Can I get a copy of my video interview recording?
  Yes, if needed, you can contact an "AIDA Recruitment" consultant or email info@aidaprojektai.lt, and we will send you your video interview recording. You'll be able to review the conversation and assess your strengths and weaknesses, which will help you improve in the future.

Kaip kalbėti darbo pokalbyje ir kokių atsakymų vengti?

1. Apie atlyginimą „Mano pageidaujamas atlyginimas atitinka mano patirtį, įgūdžius ir suinteresuotumą ir yra tinkamas atsižvelgiant į dabartinę rinkos vertę ir įmonės iškeltus lūkesčius šiai pozicijai.“

2. Apie užsienio kalbos žinias „Mano anglų kalbos lygis yra B2 pagal Europos kalbų vertinimo standartus, todėl galiu sklandžiai komunikuoti žodžiu, rašyti ir suprasti įvairius tekstus. Taip pat, anglų kalbos žinias tobulinu skaitydamas profesinę literatūrą, lankydamas anglų kalbos kursus.“

3. Apie motyvaciją ir užtikrintumą „Esu motyvuotas dirbti siūlomoje pozicijoje, nes man įdomi tiek šio darbo sritis, tiek iškelti tikslai, kurių galiu pasiekti pritaikydams savo patirtį ir žinias. Taip pat, esu įsitikinęs, kad šiame darbe galėsiu augti kaip profesionalas, išnaudoti savo potencialą bei prisidėti prie įmonės augimo.

4. Apie klausimus darbdaviui „Ar galite papasakoti, kaip atrodys mano darbo diena šioje įmonėje?“ „Kaip vertinsite mano darbo efektyvumą ir rezultatus?“ „Kaip apibūdintumėte šios įmonės darbo aplinką ir vidinę kultūrą?“ „Ar įmonė investuoja į papildomus darbuotojų mokymus ir kvalifikacijos kėlimą?“

1. Apie atlyginimą „Norėčiau gauti dvigubai daugiau nei dabar uždirbu.“ „Man reikalingas šis atlyginimas, kad galėčiau padengti asmenines išlaidas.“ „Be tokio atlyginimo aš net nepradėsiu svarstyti šio darbo pasiūlymo“.

 

2. Apie užsienio kalbos žinias „Turiu tik anglų kalbos pradmenis, bet, manau, kad galėčiau susikalbėti su klientais.“ „Mano anglų kalbos lygis yra super aukštas, galiu laisvai susišnekėti su bet kuo!“

 

3. Apie motyvaciją ir užtikrintumą „Esu šiek tiek drovus ir nedrąsus, ypač pradedant naują darbą arba susiduriant su naujomis situacijomis, bet po to įsidrąsinu ir viskas būna gerai.“ „Man sunku priimti galutinį sprendimą, nes analizuoju visas pasirinkimo galimybes ir ilgai svarstau.“

 

4. Apie klausimus darbdaviui „Nežinau, man viskas aišku ir tinka, daugiau klausimų neturiu.“ „Tokia įtempta savaitė buvo, net nespėjau pasiskaityti apie įmonę.“

Du labiausiai netikėti klausimai darbo pokalbio metu

Kodėl manote, kad esate tinkamas kandidatas nors neturite ankstesnės patirties šioje srityje?

Tai vienas sunkesnių klausimų, kurio galima tikėtis darbo pokalbio metu. Svarbiausia, nepasimesti ir akcentuoti tai, kad darbinė patirtis bei unikalūs įgūdžiai, įgyti skirtingoje srityje, yra universalūs ir pritaikomi įvairioms užduotims. Taip pat darbdaviui reikėtų parodyti savo pasiryžimą greitai mokytis ir prisitaikyti naujame darbe.

Kokia didžiausia jūsų asmeninė nesėkmė darbe?

Net jei atrankos specialistas ar darbdavys tiesiogiai klausia apie praėjusiame darbe padarytas klaidas, atsakant reiktų pažymėti, kad kone visi susiduria su iššūkiais darbe ir klaidos yra neišvengiama mūsų darbo dalis. Svarbu iš jų mokytis ir tobulėti, siekiant geresnių rezultatų ateityje.

Darbo pokalbiui pasiruošta! Kandidatuokite!

bottom of page