top of page

Darbuotojų atrankų sprendimai: ką gali technologijos?Personalo atrankas vykdantys vadovai dažnai susiduria su keblia situacija – kaip spėti pasikalbėti su visais potencialiais kandidatais, kai trūksta laiko, o aplikuojančiųjų daug? Kaip atrasti geriausius iš geriausių? Technologijos sparčiai žengia į priekį, tad ir personalo atrankos procesas keičiasi iš esmės. Pasitelkus inovatyvius įrankius, galima ne tik gerokai sutrumpinti paieškos procesą, bet ir užtikrinti sėkmingą darbuotojų atrankos finalą.


Technologijų pažanga suteikė galimybę kandidatams dalyvauti darbo pokalbiuose nereikalaujant juose būti fiziškai. Tai tapo ypač aktualu po COVID-19 pandemijos, kuri privertė daugelį įmonių pakeisti savo atrankos procesus ir įtraukti nuotolinius interviu, kurie, net ir praėjus keleriems metams nuo pandemijos pradžios, tapo kasdiene personalo atrankos proceso dalimi.


Dirbtinio intelekto proveržis čia taip pat atnešė naujų ir reikšmingų pokyčių, įskaitant automatizuotus vaizdo interviu. Tokie interviu įgyja vis didesnį populiarumą tarp vadovų visame pasaulyje. Apie 55 procentai įmonių investuoja į dirbtiniu intelektu paremtą atrankos programinę įrangą, siekdamos padidinti personalo atrankos efektyvumą, todėl ateityje, prognozuojama, ši tendencija tik augs.


Greita darbuotojų paieška ir atranka – misija įmanoma


Skirtingos darbo pozicijos reikalauja skirtingo įdirbio, vykdant įprastą darbo atrankos procesą. Dažnai užtenka vos kelių minučių pokalbio įvertinti, ar kandidatas tinkamas įmonei. Kartais, atvirkščiai, talentas randamas po sekinančiai ilgų atrankų ir giluminių interviu, jei į darbo poziciją aplikuoja daug ir skirtingos patirties turinčių specialistų.

Personalos atrankos agentūros „AIDA Recruitment“ inovatyvus darbuotojų atrankos sprendimas – darbo pokalbių platforma „TeamFill“ – suteikia visiems kandidatams lygias teises sudalyvauti pirmajame darbo interviu. Automatizuoto darbo pokalbio metu kandidatai atsako į iš anksto įrašytus, tai darbo pozicijai pritaikytus klausimus, o vėliau įrašas siunčiamas darbdaviui įvertinti.


Žvelgiant iš darbdavio perspektyvos, toks asinchroninis bendravimas, naudojamas pirminėje atrankos stadijoje, turi reikšmingų privalumų. Pavyzdžiui, jis padeda valdyti didelį kandidatų srautą, suteikia lankstumo planuojant interviu laiką (darbdavys video įrašą gali peržiūrėti jam patogiu metu), skatina nuoseklumą vertinant kandidatus ir padeda išvengti šališkumo. Viena didžiausių naudų yra ir tai, kad automatizuoti interviu leidžia keliems žmonėms peržiūrėti kandidato atsakymus ir priimti svarbius atrankos sprendimus greitai ir tinkamai juos įvertinus.


Darbuotojų paieška Lietuvoje ir užsienyje: Nigerijos atvejis


Užsitikrinus personalo atrankos greitį ir efektyvumą, svarbi tampa ir geografija. „AIDA Recruitment“ darbdaviams siūlo darbuotojų atrankas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Darbo pokalbiai gali būti vykdomi bet kokioje šalyje, darbdavio pageidaujama kalba. Agentūroje naudojamas įrankis „TeamFill“ leidžia išanalizuoti didelį kiekį kandidatų atsakymų ir pateikti vertinimus anglų kalba.


„AIDA Recruitment“ įkūrėjas ir vadovas Antanas Giraitis pamena atvejį, kai kandidato buvo ieškoma Nigerijoje. Į darbo skelbimą atsiliepė 300 kandidatų, iš kurių net 70 gyvenimo aprašymų pasirodė verti dėmesio, todėl kilo dilema, kaip juos visus pakalbinti? Tikras iššūkis

tai padaryti įprastomis darbo pokalbio sąlygomis, nes tai reikalauja daug laiko ir žmogiškųjų resursų. Tačiau technologijos, arba tiksliau, dirbtinis intelektas, su šia užduotimi susidorojo puikiai.


„TeamFill“ platformoje suteikėme galimybę visiems kandidatams sudalyvauti ir pasisakyti automatizuotame interviu. Atrankoje nusprendė dalyvauti trisdešimt žmonių, o trys kandidatai pasirodė puikiai atitinkantys darbo pozicijos aprašymą ir reikalavimus, su jais judėjome toliau, kol buvo pasirinktas tinkamiausias darbuotojas“, – pasakoja A. Giraitis.


Tokia platforma tinkamiausia atrinkinėti darbuotojus į skirtingas pozicijas, kurie dirba kompiuterizuotose darbo vietose – IT specialistus, administratorius, konsultantus ir kt. Todėl organizacijos, kurios dairosi būtent tokių darbuotojų, turėtų išbandyti automatizuotus darbo pokalbius, kurie mažina administracinę naštą, sąnaudas ir leidžia priimti duomenimis grįstus sprendimus. 

Ar esate įmonė, kuri ieško aukščiausios klasės specialistų? Modernizuokite atrankų procesą, pasitelkdami dirbtinį intelektą.


Rezervuokite nemokamą pradinę konsultaciją su mūsų atrankų ekspertais ir sužinokite, kokie inovatyvūs sprendimai egzistuoja rinkoje jau dabar.

Comments


bottom of page